1. Opowieść wielkanocna


  Data: 23.03.2024, Kategorie: Pierwszy raz Nastolatki historia, wieś, Autor: MrHyde

  - To jak, Felek, zgoda? Pomożesz nam z Hanką?
  
  - Dobra! Tylko żebyście wy dotrzymali słowa! Jesteś pewien, że Danuśka mnie nie pogoni?
  
  - To już od ciebie zależy, Felek. Ja tam za siostrę nie odpowiadam.
  
  - Ale wiesz więcej niż ja. Lubi mnie, czy nie?
  
  - Lubi. – stanowczo potwierdził Tolek.
  
  - Niedawno powiedziała dziewuchom, że jesteś najładniejszy we wsi. To chyba lubi. – uzupełnił młodszy brat Tolka, Bolek.
  
  - Dobra, chłopcy! Spróbuję nieco uchylić okno, tak żeby nikt nie zauważył, a wy zróbcie coś żeby Danuśka była sama w izbie. Tylko żeby was nikt nie złapał! – dwudziestoletni Felek ostatecznie przystał na propozycję rówieśnika i wiernego kompana oraz jego młodszego brata.
  
  Tolek z Felkiem, obaj krępej budowy ciała, niezbyt rośli, ale z krzepą w rękach, czego dowiedli nie raz podczas żniw i innych prac polowych, przyjaźnili się od lat i często pomagali sobie nawzajem w podchodach do sąsiedzkich dziewczyn. Nie raz, nawet, razem złapali jakąś w polu, czy w zagrodzie i, nie zważając na krzyki, najczęściej krótkie i zmieszane z piskliwym dziewczęcym śmiechem, trzymając ją za ręce, by się nie wyrwała przedwcześnie, przez chwilę, dłuższą lub krótszą, chwytali ją na przemian za pośladki i piersi, sprawdzając stopień dojrzałości jej ciała. Młodszy o cztery lata Bolek, dawno już wyrósł z pacholęctwa na przystojnego młodzieńca, którego długie jasne włosy, gładka cera szczupła figura, barczyste plecy i twarde, mięsiste łydki przyciągały wzrok niejednej panny. On sam, ...
  ... w siedemnastym roku życia, również nie był obojętny na piękno płci przeciwnej. Jego doświadczenia z dziewczętami nawet w jednej czwartej nie dorównywały jednak praktyce, jaką miał już za sobą Tolek, będąc w tym samym wieku. Dlatego właśnie, Tolek zdecydował się pomóc młodszemu bratu i wtajemniczyć go w arkana podrywu. Że stało się to akurat w tę konkretną Wielkanoc, to czysty przypadek. Tak wyszło.
  
  - Tolek! Tylko macie mi Hanki nie popsuć! I chyba nie będziecie z nią długo we dwóch siedzieć? Co na to ta twoja Majka? – Felek wyraził swoje ostatnie wątpliwości.
  
  - Spoko, Felek! Majce nikt nie powie. Wybiorę się do niej wieczorem. Już jesteśmy po słowie, że mam na nią czekać w stodole, aż przyprowadzą krowy z pola. Wiesz jak to jest przy dojeniu, co nie? Majka wyśle po coś bachorów do domu, czy każe im odnieść wiadra i będziemy mieć kwadransik dla siebie.
  
  - Wiesz, jak ci zazdroszczę.
  
  - Oj, Felek. Sam nie chciałeś Oleńki, to się męcz.
  
  - Za chuda. – roześmiał się Felek.
  
  - Nasza Hanka nie wiele grubsza! – odpowiedział Tolek, przymykając znacząco oko i z chytrym uśmieszkiem na twarzy.
  
  - Jaka Oleńka? – spytał skonfundowany Bolek, nie mając pojęcia, ani o dziewczynie brata, ani o szczegółach życia intymnego starszego kolegi.
  
  - Ta od Wacków. – rzeczowym tonem odpowiedział Tolek.
  
  - Nawet ładna... – nieśmiało szepnął Bolek.
  
  - Ale płaska! – odpowiedział szybko Tolek i roześmiał się w głos, dodając swój rechot do basowego „ha, ha, ha” swojego przyjaciela.
  
  - ...
«1234...26»