Nowe życie (IIIb)
Data: 03.09.2019,
Kategorie:
Lesbijki
miłość,
Autor: paty_128
... fartuch. Prowadziła mnie, a ja myślałam o Kate. Weszła do jakiegoś pokoju i usiadła za biurkiem, usiadłam przed nią.
- To, co pani chce zrobić, jest szlachetne, ale niesie ze sobą pewne ryzyko. Tu chodzi także o jej zdrowie.
- Niech pani kontynuuje.
- Jeśli wyraża pani dobrowolnie zgodę na pobranie organu, czeka panią szereg badań. – Zaczęła szukać czegoś w szufladzie, po chwili wyjęła jakąś ulotkę. – Tu znajdzie pani wszystkie informacje na temat transplantacji. Proszę w domu to spokojnie przeczytać i przemyśleć swoją decyzję.
- Dziękuję pani bardzo. Co z wynikami? – Zapytałam, westchnęła.
- Obustronny rak nerek. – Czułam, jak krew odpływa mi z twarzy. – To rzadkie, że rak usadowił się na nerkach, a jeszcze rzadsze, że jest obustronny. Tylko dializa trzyma ją przy życiu. Musi pozostać w szpitalu, tak będzie lepiej. Tu będzie pod fachową opieką, która w razie czego natychmiast zareaguje... Rozumie pani?
- Tak, dziękuję.
- Więc... Proszę stawić się jutro. Zrobimy badania, porozmawia pani z psychologiem... Liczy się każda chwila, choć zapewne operacja odbędzie się za jakieś dwa miesiące.
- Na pewno będę. Nie zostawię jej w takim stanie. Do widzenia. – I wyszłam.
Czułam się niesamowicie, byłam jakaś przepełniona miłością do Kate. Wróciłam do domu spokojniejsza, przysiadłam do czytania ulotki. Było w niej wyczerpująco dużo informacji, również o przebiegu zabiegu,
„zgodność tkankowa niezbędna jest ocena stanu zdrowia dawcy. Dawcą nerki może zostać ...
... osoba zdrowa, u której na podstawie wykonanych badań klinicznych (badanie lekarskie, pomiar ciśnienia tętniczego), laboratoryjnych (analiza krwi i moczu) i obrazowych (USG jamy brzusznej z oceną nerek, zdjęcie radiologiczne klatki piersiowej, scyntygrafia nerki, tomografia komputerowa) wykluczono choroby nerek, choroby układu krążenia (choroba wieńcowa, niewydolność krążenia), choroby przewodu pokarmowego, choroby układu oddechowego oraz innych układów i narządów. Konieczne jest oznaczenie serologicznych markerów wirusów HCV, HBV, HIV, CMV oraz EBV. Lekarz opiekujący się biorcą wstępnie ocenia stan zdrowia potencjalnego dawcy, według przyjętego schematu i jeśli nie znajdzie przeciwwskazań, kontaktuje się z wybranym ośrodkiem transplantacyjnym i umawia wizytę pary dawca- biorca w tym ośrodku.”
Czytałam z zapartym tchem, byłam przejęta. Przerażał mnie ogrom badań, ale dla Kate byłam w stanie zrobić wszystko.
Następnego dnia stawiłam się w szpitalu kilka minut przed 10. Lekarka czekała na mnie wraz z panią psycholog. Rozmowa przebiegła pomyślnie, powiedziała mi, że ja nie ponoszę żadnych kosztów operacji, mogę się wycofać w każdej chwili nie podając przyczyny i upewniała się co chwilę czy to na pewno jest moja wolna wola. Czekały mnie dwa długie miesiące.
Po rozmowie poszłam do sali, gdzie leżała Kate. Weszłam ubrana w fartuch, nie spała.
- Witaj kochanie... - szepnęłam, zbierało mi się na płacz.
- Hej... przepraszam, że to tak wyszło.
- Nie przepraszaj, proszę ...